"(Nie)Zapomniani"

Na holu szkolnym gościmy wystawę udostępnioną przez Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej "(Nie)Zapomniani". Wystawa wydruków wielkoformatowych jest kontynuacją ekspozycji Twarze Rewolucji 1905. Autorzy wystawy przypominają kolejnych jedenastu dąbrowian, którzy różnymi drogami podążali ku niepodległości Polski. Zarówno wśród socjalistów, narodowych demokratów, duchowieństwa, działaczy oświatowych i harcerskich znaleźli się gorący patrioci. W Dąbrowie Górniczej te nurty reprezentowali: Adam Piwowar, Maria Szulcówna, Emilia Zawidzka, Antoni Barańczyk, Edward Kosiński, Sylwester Kowalczewski, Ignacy Kowalczewski, Emilia Łabudzińska, Kazimierz Srokowski, ks. Grzegorz Augustynik i Stefan Piotrowski. Wystawa będzie także przygotowana w wersji planszowej dla szkół. Każda plansza jest opatrzona kodem QR, który przenosi nas do biogramu prezentowanej osoby

40 rocznica sprowadzenia stanu wojennego

Z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uczniowie wykonali wystawę, która jest prezentowana w holu szkoły

Coraz bliżej święta

Prace uczniów klasy 8c na kwarantannieDąbrowskie Jarmarki Bożonarodzeniowe

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w Dąbrowskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych, które rozpoczną się już za kilka dni.

W tym roku w Dąbrowie Górniczej tuż przed świętami Bożego Narodzenia świąteczną atmosferę będzie można poczuć w trakcie dwóch miejskich Jarmarków Bożonarodzeniowych – pod Bazyliką w Strzemieszycach oraz w Fabryce Pełnej Życia. Wieczorową porą, 16 grudnia o godzinie 19:00, zaprosimy Was do Fabryki Pełnej Życia, by wspólnie wyruszyć do świata magii. Podczas spektaklu familijnego pt. „Eliksir” (na podstawie powieści Michaela Ende) przygotowanego przez pedagogów MOPT-u, poznamy świat tajemnicy i prawdziwych emocji, w którym toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Bohaterami przedstawienia są czarownica i czarnoksiężnik oraz przebiegłe, ale i zabawne zwierzęta. Widzów czeka duża dawka przygód i humoru. Przesłanie tej opowieści – trzeba mocno wierzyć w spełnienie nawet najskrytszych marzeń, bo jeśli czegoś bardzo się pragnie, to spełnienie na pewno stanie się rzeczywistością.

Będzie to wstęp do jarmarku, który w pełni rozkręci się w piątek 17 grudnia.

17 grudnia (piątek) dniem występów artystycznych, rękodzieła i kolędowania

Tego popołudnia – od 15:00 – czekają na wszystkich stragany wypełnione dekoracjami świątecznymi ręcznie wykonanymi przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych, członków stowarzyszeń i fundacji. Tego dnia nie może zabraknąć Mikołaja i Śnieżynek, których na pewno spotkacie w Fabryce. Ze sceny rozbrzmiewać będą świąteczne melodie w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych Klubu Helikon, Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach, Akademii WSB, Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów „Swing Sisters” i Poczytalni.

Budynek Warsztatu zapełni się materiałami do wyrobu świątecznych wianków, stroików i kartek bożonarodzeniowych, skarpet – które będzie można zrobić samodzielnie, pod okiem plastyków z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pałacu Kultury Zagłębia i Akademii WSB.

To nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów literacko-wokalnych będzie można nagrać własnego mini audiobooka, pastorałkę czy kolędę. Pamiątkowa płyta z nagranym wykonaniem swojego utworu, będzie doskonałym świątecznym prezentem.

Mamy też dla Was choinki od Szkółki Drzew i Krzewów Alicja. Każdy uczestnik jarmarku, które weźmie udział w konkursie, będzie miał szansę na wygranie świątecznego drzewka. O szczegółach konkursu opowie Wam ze sceny Mikołaj. Nie możecie tego przegapić.

Z gorącą herbatką, grzanym winem i ciepłym posiłkiem będzie czekała na nas ekipa restauracji Domolo.

Sobota pod znakiem świątecznych smakołyków

W sobotę rano (18 grudnia) w Warsztacie kolejny dzień świątecznych, bezpłatnych warsztatów – tym razem organizowanych przez Fundację Fabryka Kulturalna. Własnoręcznie przygotowany wianek bożonarodzeniowy, anioł czy świąteczna świeca będą najpiękniejszym

podarkiem. W godzinach popołudniowych warsztaty ustąpią miejsca „Targowi na Zielonym”, który będzie okazją do zaopatrzenia się w zdrowe, świąteczne wiktuały, przywiezione przez rolników i drobnych wytwórców. Nie zabraknie tradycyjnych wędlin, ekologicznego chleba i warzyw, domowych przetworów, kiszonek, miodów, pierników i wielu innych świątecznych pyszności. Będzie też nieco rękodzieła i naturalnych kosmetyków.

Niedziela – dwa jarmarki

W tym dniu będziecie mogli odwiedzić dwa miejsca – świąteczne atrakcje nadal będą czekały w Fabryce Pełnej Życia, ale także w Strzemieszycach Wielkich, pod bazyliką. W centrum od świtu dzięki TPDG, tradycyjnie już, wystawcy pokażą najpiękniejsze skarby Dąbrowskiego Jarmarku Staroci. A w Warsztacie FPŻ królować będzie rękodzieło – niepowtarzalne świece, ozdoby świąteczne, unikatowa biżuteria czy grafiki. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziecie mieli szansę na zakup unikatowych, ręcznie robionych przedmiotów, które doskonale odnajdą się pod choinką.

Z kolei Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce zaprasza na Jarmark w Strzemieszycach Wielkich, który rozpocznie się już o 9:00 przy Bazylice NSPJ. Pośród licznych atrakcji, poza występami artystycznymi Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie”, będą czekały animacje z Apli Papli (własnoręczne wykonywanie bombek na choinkę), Bieg Skrzata, konkurs na bożonarodzeniowy stroik z materiałów eco. Będą też choinki dla mieszkańców (jako nagrody w konkursach) oraz sprzedaż konkursowych stroików (w celach charytatywnych na rehabilitację i leczenie bliźniaków Adasia i Zuzi Matula ze Strzemieszyc Małych).

Szczegółowy harmonogram: https://bit.ly/jarmarkbozonarodzeniowydg

Serdecznie zapraszamy


Ogólnopolski Dzień
Praw Dziecka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka obchodzonego 20 listopada. A oto laureaci ,których prace zostaną wysłane na konkurs.Laureaci:
Zuzanna Pluta klasa 8e pierwsze miejsce
Julia Niedzielska klasa 4d drugie miejsce
Maria Nierychły klasa 8e trzecie miejsce
Kamila Gola klasa 3c pierwsze miejsce
Iga Janik klasa 3 c drugie miejsce
Zuzia Browarska klasa 3 c trzecie miejsce


Wyniki:

VII REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZO - PLASTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW KLAS 2-5 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Z KOTEM MI DO TWARZY”

Niezwykle miło jest nam przedstawić wyniki VII Regionalnego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Z kotem mi do twarzy”, którego nasza szkoła we współpracy z różnymi instytucjami jest inicjatorem od 2014 roku. Umiejętne pisania tekstów twórczych i ich ilustrowania okazała się być dla uczestników zaskakująco łatwa. Kreatywność, innowacyjność i pracowitość wszystkich uczestników spowodowała niemałe kłopoty komisji konkursowej – w tym miejscu niezwykłe podziękowania za trud ocenienia waszych prac składamy na ręce Pań:

Agata Zygmunt – przewodnicząca – Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Filia nr 3,

Pozostały skład komisji:

Katarzyna Kurasiewicz - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w

Katowicach Filii w Dąbrowie Górniczej

Alina Gbyl – Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

Sylwia Grudniak - Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Filia nr 5

Dorota Kowalczyk- Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Filia nr 5

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Wyniki Konkursu:

PROTOKÓŁ Z PRACY KOMISJI

VII REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZO - PLASTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW KLAS 2-5 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Z KOTEM MI DO TWARZY”

 

Prace komisji konkursowej zostały przeprowadzone dnia 23.11.2021 r.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z całej Polski.

Komisja w składzie :

 

1. Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 3 (Agata Zygmunt – przewodnicząca)

2. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Dąbrowie Górniczej

( Katarzyna Kurasiewicz)

3. Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas (Alina Gbyl)

4. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Filia nr 5 (Dorota Kowalczyk, Sylwia Grudniak)

Ogłosiła wyniki:

Kategoria klas II-III

I miejsce Bartłomiej Nowak ze Szkoły Podstawowa nr 31 w Dąbrowie Górniczej

II miejsce Lena Wierzbowska ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Dąbrowie Górniczej

III miejsce Natalia Rybak ze Szkoły Podstawowej nr 2 Będzinie

Wyróżnienia przyznano :

Krzysztof Knopik ze Szkoły Podstawowej w Pankach

Jakub Skuta ze Szkoły Podstawowej nr 12 Dąbrowie Górniczej

Wiktor Wojtasz ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 - Społeczne Towarzystwo Oświatowe „Toruńska” z Warszawy

Kategoria klas IV-V

I miejsce Karolina Mucha ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej

II miejsce Hania Zientara ze  Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej

III miejsce Filip Doruchowski ze Szkoły Podstawowej w Pankach

Wyróżnienia przyznano :

Agata Kukuła ze Szkoły Podstawowej nr 27 Dąbrowie Górniczej

Natalia Jędrusik ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Dąbrowie Górniczej

Antoni Zimoch ze Szkoły Podstawowej nr 38 W Chorzowie

 

W prezentacji można obejrzeć wszystkie nadesłane prace.

 


Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Pluszowy Miś”

 24 listopada 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów klas I-III SP.

 Niezwykle trudno było rozstrzygnąć konkurs, ponieważ wszystkie prace były doskonałe. Uczniowie starannie i z pomysłem wykonali swoich ulubieńców. Wszystkim należą się wielkie GRATULACJE!

Zwycięzcami zostali:

I Miejsce – Jan Janiszek klasa IIc

II Miejsce – Dawid Czernikowski Ia

III Miejsce Maja Młyńczak IIId

Wyróżnienia:

- Urszula Gromada IIIb

- Kinga Podlasek Ia

- Sara Studnicka Ia

-Zuzanna Dworak IIb

- CasperBarsul Ia

- Sara Guzińska IIIa

- Nikola Jany IIId

- Natalia Czernikowska IIa

- Jakub Woźnica Ib

- Franciszek Wołczyk Ib

- Antoni Wołczyk Ib

-Julia Królicka IIId

- AlijaBareła IIa

- Tymoteusz Sodo IIId

- Anna Kołodziejczyk IIc

 


23 edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbędzie się od 15 do 21 listopada 2021 r. pod hasłem: „Działajmy RAZEM! To nasz wspólny świat”

 

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczne wydarzenie koordynowane przez Centrum Północ-Południe Rady Europy mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na funkcjonowanie współczesnego świata oraz konsekwencji, które niesie ze sobą globalizacja. Edukacja globalna, na którą składa się edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, edukacja międzykulturowa, edukacja na rzecz praw człowieka i edukacja na rzecz pokoju, zwiększa świadomość ludzi na temat globalnych współzależności, przyczyn głównych problemów, z którymi mierzy się świat oraz wyzwań z nimi związanych.
W konsekwencji wzbudza szacunek dla różnorodności i dostarcza umiejętności prowadzenia dialogu międzykulturowego, a także zachęca do zaangażowania się na rzecz zrównoważonego rozwoju.

TEG odnosi się do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które zostały przyjęte przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu redukcji do 2030 największych, współczesnych, globalnych problemów: skrajnego ubóstwa, nierówności na świecie i postępujących zmian klimatu.

Inicjatywę w Polsce koordynuje Grupa Zagranica [link: http://www.zagranica.org.pl/] za pośrednictwem strony internetowej poświęconej

TEG http://teg.edu.pl/.

Zrób coś dla świata:

- więcej spacerów, mniej przemieszczania się samochodami,

- zmniejszenie zakupu produktów w plastikowych opakowaniach,

- segregacja śmieci,

- zmniejszenie zużycia wody (prysznic zamiast kąpieli w wannie),

- więcej warzyw, mniej mięsa (z uwagi na wodę niezbędną do produkcji),

- mniej kupowania.

 


"O ZŁOTĄ LIRĘ"

"Z przyjemnością informujemy, iż prace naszych uczennic, Amelii Janik z klasy VIII C i Natalii Denkiewicz z V A, zostały wysoko ocenione przez Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Lirę”.
Natalia została laureatką i zajęła II miejsce, natomiast Amelia otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!"

Zmieniamy otoczenie szkoły dla Was

  Ogród edukacyjny w naszej szkole


  Niezwykle miło nam pokazać metamorfozę przyszkolnej przestrzeni, która została zamieniona w szkolny ogród edukacyjny. Dzięki środkom finansowym Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska na terenie szkoły powstało niezwykłe miejsce, w którym poza obserwacją nasi uczniowie wyrabiać będą prawidłowe nawyki ekologiczne. Nauka to doświadczanie, obserwowanie i wyciąganie wniosków.
  Pokazywanie roślin na rysunku czy nawet na filmie nie zawsze wystarczy. O wiele większe walory edukacyjne a jednocześnie wychowawcze mają zajęcia w terenie.

  Ogródki szkolne – szczególnie w miastach – spełniają dodatkową, niezmiernie istotną rolę. Stanowią enklawę zieleni, która poprawia nie tylko wygląd otoczenia szkoły, ale i całych osiedli, poprawia mikroklimat i gospodarkę wodną, osłania od hałasu, chroni przed zanieczyszczeniami, jest miejscem życia-bo ogród jest żywym organizmem. Nasi uczniowie już mają pierwsze doświadczenie w pracy w ogrodzie- na pierwszych zajęciach dowiedzieli się co to jest kompostownik, po co on jest i do czego można wykorzystać kompost.
Oczywiście były już pierwsze jesienne prace i trochę zabawy :) zbieranie liści do kompostownika.
Teraz wszystko w naszych rękach-dosłownie


Kolejna innowacja...

 Uczniowie klasy 3c wspaniale wywiązali się plastycznego zadania pracując w grupach ,słuchając muzyki Bethovena, w ramach innowacji Malowanie muzyką. A oto zbiorowe prace wyrażające ich kreatywność i umiejętność współpracy.


„Z KSIĄŻKĄ MI ZAWSZE PO DRODZE”

  Niezwykle miło nam poinformować, że zorganizowanym przez naszą szkołę i inne placówki I REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKO-FOTOGRAFICZNY
„Z KSIĄŻKĄ MI ZAWSZE PO DRODZE” cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Konkurs był projektem łączącym kilka placówek, które aktywnie promują czytelnictwo.
Organizatorami byli również:
Szkoła Podstawowa nr 22 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Dąbrowie Górniczej,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie,
Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 2 Dąbrowie Górniczej.

Partnerzy i Patroni przedsięwzięcia:
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Filia nr 5,
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, Filia w Dąbrowie Górniczej.

Szczególne podziękowanie dla Fundacji „Silesia Hominibus” z Katowic.

  W konkursie wzięło udział 95 uczniów.
  Wszystkie prace były niezwykłe, a Panie oceniające miały niezwykle duży kłopot w wyborze laureatów. Po wielu godzinach pracy komisja konkursowa podjęła decyzję.


Komisja w składzie :

1. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Filia nr 5 (Dorota Kowalczyk - przewodnicząca, Sylwia Grudniak)

2. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Dąbrowie Górniczej
( Katarzyna Kurasiewicz, Daria Wilczyńska-Zięba, Beata Bukowska )

Ogłosiła wyniki:
Kategoria klas I-III

I miejsce: Rozalia Kiełpińska ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu
II miejsce: Karolina Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Julia Skulska ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Maja Rychter ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie

Wyróżnienia przyznano :

1.Julia Michalik ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej
2. Wiktoria Lutrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dąbrowie Górniczej
3. Julia Obara ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławkowie
4. Wojciech Różana ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej
5. Karol Wdziekoński ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie
6. Alicja Włodarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie
7. Bartosz Stula ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu
8. Michał Czerniejewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu
9. Marek Sowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie (praca pozaregulaminowa)

Kategoria klas IV-VI

I miejsce: Anna Kwosek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu
II miejsce: Filip Wasilewski ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Anna Golka ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia przyznano :

1.Igor Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Dąbrowie Górniczej
2.Julia Noga ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej
3.Natasza Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu
4. Krzysztof Jasica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławkowie


Kategoria klas VII-VIII

I miejsce: Filip Palkij ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu
II miejsce: Julia Nikodemska ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Patrycja Mirek ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia przyznano :

1.Michał Kluczewski ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu
2.Zuzanna Mularczyk ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej
3.Lena Pogoda ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu
4.Dominik Borowiecki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie

Konkurs nie ma charakteru roszczeniowego a decyzje Komisji są niepodważalne.


  Nagrody, dyplomy oraz podziękowania będą wysyłane bądź dostarczane do szkół od
4 listopada 2021r.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Protokół komisji 1.pdf
Protokół komisji 2.pdf

Prezentacja wszystkich prac konkursowychKolejny sukces...

Niezwykle miło nam poinformować, że nasz uczeń –Borys Borda-  zajął II miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie na Prezentację multimedialną „Baśnie i legendy z całego świata” zorganizowana przez Szkołę Podstawową NR 25 w Sosnowcu im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J. Lompy
w Katowicach Filia w Sosnowcu w ramach miesiąca bibliotek szkolnych.

 

Serdecznie gratulujemy

"Rzemiosło pełne życia"

W ramach projektu "Rzemiosło pełne życia" uczniowie kasy 8c wzięli udział w grze fabularnej popularyzującej lokalne dziedzictwo kulturowe, realizowanej przez Fundację
W TO MI GRAJ. Gra zrealizowana została w Muzeum Miejskim "Sztygarka"

w Dąbrowie Górniczej.

Zadania, które musieli wykonać były związane z ginącymi tradycjami 

i zawodami, wśród aktywności, które podejmowali były: sztrikowanie 

i heklowanie, ceramika i garncarstwo, wyplatanie z wikliny, tworzenie zabawek i instrumentów, kuchnia tradycyjna i sztuka cyrkowa.

Miejski Konkurs Fotograficzny

Miejski Konkurs Fotograficzny

,, Barwy jesieni – jesienny spacer”

Rozstrzygnięty

 29 października  2021 roku Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców

w Świetlicowym Miejskim Konkursie Fotograficznym

,, Barwy jesieni – jesienny spacer”

 

Niezwykle trudno było rozstrzygnąć konkurs, ponieważ wszystkie prace były doskonałe i wszystkim należą się wielkie GRATULACJE.

 

Zwycięzcami zostali:

 

W kategorii klas I-III

I miejsce – Jakub Pogoński   - SP nr 34

II miejsce – Tymoteusz Sodo – SP nr 29

III miejsce – Wach Jakub – SP nr 18

 

W kategorii klas IV-VII

I miejsce - Hanna Jaros - SOSW

II miejsce –– Borda Borys - SP nr29

III miejsce – Natalia Czernikowska - SP nr29


#przerwanaczytanie

21.10.2021

 

Nasza szkoła uczestniczyła w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej
akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Uczniowie tego dnia  podczas przerw czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej, lub takie, które przynieśli z domu.

Odwiedzili nas wspaniali goście z Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Dąbrowie Górniczej, którzy podczas dwóch przerw zaprezentowali śpiewano-rapowane wersje wierszy: „Dziura w moście” oraz „Rzepka”. Przybliżyli nam również zagadki Detektywa Pozytywki. Młodszym dzieciom na przerwach czytali nasi starsi uczniowie –
za co serdecznie im dziękujemy.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

 

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie


#przerwanaczytanie

Przerwa na czytanie

 

Dlaczego warto czytać?

 

Czytanie redukuje stres,

Uczy koncentracji,

Buduje pewność siebie,

Uczy refleksji,

Rozwija umysł i wyobraźnie,

DAJE SZCZĘŚCIE.

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do nie lada wyzwania- Przerwa na czytanie to Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo. Już w czwartek 21 października wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły podejmą wyzwanie – NA KAŻDEJ PRZERWIE CZYTANIE.

Tego dnia niesamowitości, bo odwiedzą nas niezwykli goście.

1,2,3…..zgadnij TY , co się stanie w to CZYTANIE….. 

21 PAŹDZIERNIK 2021 – Tego dnia każdy z nas przynosi książkę, lub wypożycza w bibliotece szkolnej

którą lubi…

Która go rozśmiesza…

Przy której się wzrusza…

Każdy taką jaką lubi.

 


A tak działa wyobraźnia...

Do klasy 3c zawitała piękna złota jesień za sprawą koncertu A. Vivaldiego malującego dźwiękami uroki tej pory roku, a także wyobraźni uczniów wsłuchanych w tą część koncertu zatytułowanego "Cztery pory roku".


W klasie 3c zaczynamy obcować z muzyką klasyczną. W ramach innowacji Malowanie muzyką wykonaliśmy prace plastyczne do uwertury "Wesele Figara"W.A. Mozarta. A oto jakie obrazy podpowiedziała nam nasza wyobraźnia.


Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego


Światowy Dzień Kropki w kl. 3B. Prace uczniów inspirowane sztuką
Aborygenów.


29 WRZEŚNIA 2021

OGÓLNOPOLSKI

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 

 

 

Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, 

autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Zachęcamy rodziców, 

by razem ze swoimi pociechami sięgnąć po ulubioną książkę i wspólnie poczytać.

 

W naszej szkole po raz kolejny nauczyciele bibliotekarze zagościli
w klasach I-III, tym razem z wierszem
Juliana Tuwima „Lokomotywa”

Mamy nadzieję, że wszystkim podobała się nasza interpretacja tego tekstu.


Lekki tornister

Dzień dobry,
Informuję, że Państwowa Inspekcja Sanitarna w roku szkolnym 2021/2022 kontynuuje realizację projektu ph. "Lekki Tornister". Problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów i związane z tym ryzyko wad postawy to kwestia niezwykle istotna zwłaszcza w wieku od 6 do 10 lat, gdy dziecko jest najbardziej narażone na wykształcenie się u niego wad postawy.
Celem realizacji kampanii informacyjnej jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci, rodziców i opiekunów na temat profilaktyki chorób układu ruchu. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o podjęcie działań edukacyjnych wśród rodziców i opiekunów
Referat Rozwoju Edukacji, Wydział Oświaty

wzór+sprawozdania.docx
lekki+tornister+wrzesien.docx


MAMY MISTRZA POLSKI !!!!!!!!!!!!!

Bartosz Bieliński uczeń klasy 7e o profilu pływackim został MISTRZEM POLSKI na 100 m stylem dowolnymGRATULACJE https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1000207717393730&id=100022135331683&post_id=100022135331683_1000207717393730&from_close_friend=1&notif_id=1625412870461641&notif_t=close_friend_activity&ref=notif


Kolejny dzień pełen emocji mamy srebrny medal Mistrzostw Polski  

Bartek V-ce Mistrzem Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym

GRATULACJE  

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=999614480786387&id=100022135331683&post_id=100022135331683_999614480786387&from_close_friend=1&notif_id=1625327872734542&notif_t=close_friend_activity&ref=notifBartosz Bieliński, Uczeń klasy 7e o profilu pływackim zdobył dziś III miejsce- brązowy medal Mistrzostw Polski na 50 m stylem dowolnym

GRATULACJE


Gdy wszyscy korzystali z pięknej pogody nasi uczniowie Michał Juroff i Jan Głowacki brali udział w najważniejszych zawodach sezonu. Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików to zawody na szczeblu centralnym, które odbyły się w dniach 19 -20.06 w Oświęcimiu. Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Juroff, który wywalczył 7 miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym oraz 1 miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej nasz klub CSiR MOS DĄBROWA GÓRNICZA Jako drużyna zajął 2 miejsce. GRATULACJE !!!!!!!!
Trener
Aleksandra Czylok-Bielinska
Kolejny sukces. Tym razem w IV Regionalnym Konkursie Czytelniczym. Serdeczne gratulacje dla Sebastiana Gromady.


Ulotka kleszcze.pdf
Światowy Dzień Zdrowia 2021.docx

==========================================================================================================