w Dąbrowie Górniczej

Drodzy Rodzice,

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest dla nas wszystkich sytuacją nieznaną. Pojawia się lęk, strach. Koronowirus wzbudza silne emocje także u naszych dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o koronowirusie?, jak wyciszyć dziecięce emocje? - te pytania zadaje sobie wielu rodziców.

Oto kilka podpowiedzi:

1.Pytań dzieci nie należy lekceważyć.

2.Na pytania należy odpowiadać konkretnie, zgodnie z prawdą , ale w uspokajający sposób.

3.W czasie rozmowy z dzieckiem warto skupić się na informacjach dotyczących ochrony przed zakażeniem.

4. Niezwykle ważne jest panowanie nad własnymi emocjami, bo dziecko je widzi i przejmuje.

5.Często zapewniać dziecko, że w trudnej sytuacji mogą na Was polegać.

W Internecie pojawiło się bardzo dużo porad dla rodziców dotyczących rozmów z dzieckiem na temat koronawirusa. Szczególnie polecamy informacje na stronie Uniwersytetu Humanistyczno -Społecznego:   swps.p l-centrum prasowe-informacje prasowe-jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie. W sieci można także pobrać specjalny poradnik (ilustrowane opowiadanie dla małych dzieci w wersji polskiej) : www.medexpress.pl - jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie oraz o faktach i emocjach jakie się z nim wiążą.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Służymy wsparciem, rozmową i pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Edyta Matlas,Izabela Wylężek, Justyna Buła-Opiłka

Informacja CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

Telefon zaufania

Wydział Oświaty informuje, że od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna linia dla dzieci i młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222, dzieci, młodzież, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc.

Z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty

Marta Bobrowska-Juroff

SP I-III Wykaz podręczników 2019-2020
SP IV - VIII  Wykaz podręczników 2019-2020

Dokumenty potrzebne dla uczestnika obozu/wycieczki

UWAGA !!! Uprawnienia dla rodziców i uczniów do dziennika elektronicznego UONET PLUS zostaną uruchomione po feriach . POZDRAWIAMY !!!

Informacja prasowa:  Renta dla ucznia i studenta

Wnioski do pobrania:

WYKAZ ULIC NALEŻĄCYCH DO OBWODU