w Dąbrowie Górniczej

Biblioteka czynna:

Nie tylko lektury

W bibliotece szkolnej wypożyczyć można lektury szkolne, odebrać podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Ale to tylko bardzo podstawowe działania tego miejsca. W naszej bibliotece każdy wybierze coś dla siebie z bogatych zbiorów; na regałach stoją książki dla dzieci, młodzieży, ale też dla czytelników dorosłych. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze i bestsellery. W bibliotece znajduje się także kącik regionalny, a w gablotach znajdują się eksponaty związane z historią i tradycją naszego miasta.
Panie pracujące w bibliotece: mgr Anna Bączyńska i mgr Katarzyna Paliga regularnie organizują spotkania młodych czytelników z autorami książek, współpracują z filiami Biblioteki Miejskiej, przygotowują uczniów do konkursów (Wielka Liga Czytelników), współorganizują uroczystości szkolne, a także wyjścia i wycieczki- np. do Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Bardzo ciekawą inicjatywą są cykliczne zajęcia z wykorzystaniem teatrzyka kamishibai dotyczące edukacji globalnej. Kamishibai to teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ ekranu. Do tego magicznego świata japońskiego teatru zaprasza właśnie biblioteka SP 29. (Kilka zdjęć z takich zajęć w naszej galerii.)
Zachęcamy do częstego zaglądania do nas. Pani Ania i pani Kasia na pewno polecą Wam coś ciekawego do czytania, nie tylko z kanonu lektur obowiązkowych.