Z siatkarskich boisk - odcinek kolejny :-)

W dniach 11-12 stycznia nasze zawodniczki wzięły udział w organizowanym już po raz VII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Zawierciu, gdzie rywalizowało ponad 270 zawodniczek w trzech halach sportowych. Jak co roku do Zawiercia zjeżdżają zespoły z całej Polski – Warszawa, Łódź, Częstochowa, Tychy, Bytom, Nowy Sącz, Radków, Szczecin, Łask, Wieliczka, Oświęcim, Zawiercie, Nadarzyn, Konstantynów, Żywiec i wiele innych.
Trójka w składzie: Liwia Rudnicka, Nikola Odrobińska i Natalia Filipowicz zajęła 24 miejsce na 28 zespołów. Czwórka w składzie: Weronika Socha, Natalia Żelazna, Natalia Mrozek, Klaudia Jastrzębska zajęła 17 miejsce w stawce 18 zespołowej. Dziewczyny były trochę zawiedzione swoim występem, przypomnijmy jednak, że turniej ten jest zawsze bardzo silnie obsadzony i mieliśmy przyjemność rywalizacji z czołowymi zespołami z Polski, więc nie ma co załamywać rąk tylko zabrać się do ciężkiej pracy po feryjnej przerwie.
Całkiem dobrze zaprezentowała się drużyna dwójek: Julia Borowik i Nikola Czernikowska. Przez grupę eliminacyjną dziewczyny przeszły jak burza z kompletem zwycięstw. W grupie mistrzowskiej jedna przegrana z drużyną z Krakowa 16:21 (jak się później okazało zwycięzcą turnieju) mimo prowadzenia 13:8 podcięła trochę skrzydła i dawała zdecydowanie trudniejszego rywala w półfinale, a mianowicie zawodniczki z Zawiercia. Błędy na zagrywce, brak „zimnej głowy” przyniósł kolejną przegraną 16:21. Finał pocieszenia z Oświęcimiem był już formalnością i dziewczyny mogły się cieszyć z brązowego medalu.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wszystkim uczestnikom oraz kibicującym rodzicom.

KOLEJNE SUKCESY PŁYWAKÓW

W dniach 16-17 grudnia w Gliwicach odbyły się już ostatnie w tym roku Mistrzostwach Śląska. Mamy się czym pochwalić. Dwóch uczniów naszej szkoły: Michał Grocholski i Bartosz Bieliński reprezentujący klub CSIR MOS Dąbrowa Górnicza wywalczyli dla nas 4 medale Mistrzostw Śląska . Bartosz Bieliński dwa razy uzyskał tytuł Mistrza Śląska zdobywając dwa złote medale na 100 m i 200 m stylem dowolnym. Michał Grocholski po ciężkiej walce na dystansie 200 m stylem klasycznym zdobył 2 miejsce - srebrny medal, a na 100 m stylem klasycznym 3 miejsce i brązowy medal. Gratulujemy wszystkim pozostałym zawodnikom rekordów życiowych i liczymy, że na kolejnych Mistrzostwach tych medali będzie więcej.
Trenerzy:
Aleksandra Czylok-Bielińska, Paweł Bucki i Paweł Zajdek.

Wieści od pływaków

W Mistrzostwach Śląska 11- latków, które odbyły się w Radlinie w dniu 11.12.2019 wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Uczniowie reprezentowali klub CSIR MOS Dąbrowa Górnicza w składzie: Michał Juroff, Miłosz Pomykała, Oliwier Irla,  Jan Głowacki,  Mateusz Wcisło , Mateusz Gądek, Milena Zygiert , Marlena Atlas, Marika Budzyńska i  Hanna Muc .
Najlepszy rezultat uzyskał Michał Juroff- uczeń klasy 6 E. Na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczył brązowy medal zajmując III miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom rekordów życiowych i liczymy na więcej.

Z siatkarskich boisk.

W miniony weekend (30 listopada- 1 grudnia) swoje zmagania w siatkówce rozpoczęła najmłodsza kategoria: „dwójki”. Pierwsza drużyna w składzie: Nikola Czernikowska i Julia Borowik w meczu otwarcia niestety dosyć łatwo uległa drużynie z Zawiercia. W pozostałych spotkaniach dziewczyny bez problemu poradziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami. Mimo jednej porażki na koncie, w drugiej rundzie, nasza dwójka będzie rywalizować w I lidze ze zwycięzcami naszej i pozostałych grup. Co ciekawe będą to tylko zespoły Zawiercia I, II, III i IV.
Druga drużyna w składzie: Paulina Ciszowska i Roksana Pieczyrak wygrała dwa spotkania, przegrywając tylko z Zawierciem i w następnej rundzie będzie rywalizować w II lidze.
                                      Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

Wieści z siatkarskich boisk

W ubiegłą niedzielę nasze zawodniczki rozpoczęły rywalizację w lidze minisiatkówki organizowanej przez ŚZPS. W Zawierciu czwórka w składzie: Natalia Mrozek, Nell Rarata, Weronika Socha i Natalia Żelazna mierząc się w grupie z Czeladzią, Jaworznem i Dąbrową Górniczą wygrały wszystkie spotkania bez starty seta i do następnego etapu awansowały z pierwszego miejsca.

Natomiast w Będzinie nasza trójka w składzie: Natalia Filipowicz, Nikola Odrobińska, Liwia Rudnicka i Aleksandra Stawiszyńska po przegranym pierwszym meczu z Michałkowicami, wygrały dwa pozostałe z Pyskowicami i Katowicami, dzięki czemu w następnym etapie będą rywalizować w I lidze.

Gratulujemy i liczymy na więcej!

Kolejny sukces naszych pływaków.

Bartosz Bieliński uczeń klasy VI E brał udział w VIII Ogólnopolskim Mitingu Pływackim, który odbył się w Tarnowskich Górach. Bartosz reprezentując CSiR MOS Dąbrowa Górnicza zwyciężył dwukrotnie zdobywając tym samym 2 złote medale na dystansie 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Z siatkarskich boisk

W dniach 26-27 października reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w pierwszym w tym sezonie turnieju minisiatkówki, który odbył się w Katowicach. W sobotę dwie drużyny rywalizowały w kategorii „dwójek”. Pierwszy zespół w składzie: Julia Borowik, Nikola Czernikowska bez starty seta wygrał wszystkie spotkania i cały turniej, a najlepszą zawodniczką została wybrana Nikola Czernikowska. Drugi zespół w składzie: Paulina Ciszowska i Roksana Pieczyrak uplasował się na 8 miejscu.
W niedzielę do rywalizacji przystąpiły „trójki” w składzie: Natalia Filipowicz, Nikola Odrobińska, Julia Borowik, Nikola Czernikowska. Niestety przegrany mecz grupowy zamknął drogę do gry o podium. Ostatecznie zespół zajął miejsce 6, a więc w samym środku całej stawki.
                                                      Gratulacje dla dziewcząt!