ZARZĄD SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 29 IM. ALFREDA SZKLARSKIEGO
W DĄBROWIE GÓRNICZEJPrzewodnicząca: Anna Waszkiewicz
Zastępca: Miłosz Koster

Zastępca: Oliwia Chmielowiec
Zarząd: Lena Musiałek, Urszula Kunowska, Pola Baczek, Laura Ballario, Maksymilian Pilśniak, Lena Nowak, Oskar Konarski, Jakub Guziński


Z życia samorządu uczniowskiego:

Miło jest nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego: „Ulubiony bohater” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas 1-3:

Klasy pierwsze:

1. Oliwia Chmielowiec 1a

2. Ula Kunowska 1c

3. Michał Zawisła 1c i Julia Smalarz 1c

Klasy drugie:

1. Maja Młyńczak 2d

2. Marika Krzemińska 2b

3. Zuzanna Kita 2 d i Milena Wojcieszuk 2 b

Klasy trzecie:

1. Maria Ferenc 3d i Róża Krzykawska 3c

2. Filip Szydliński 3c

3. Milena Malcharek 3c

Serdecznie gratulujemy!


My się szkoły nie boimy!

Jak widać na załączonych obrazkach nasi uczniowie z radością wrócili do szkoły. Uśmiech, dystans do siebie, radość. Takie oto klasowe fotki wpłynęły na adres mailowy Samorządu Uczniowskiego. Przekazujemy dalej dobrą energię. #bezpiecznypowrotdoszkoły


Dzieci Mamom

Z okazji Dnia Matki uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej przygotowali wierszyki, piosenki, laurki i inne drobne upominki dla swoich Mam. W galerii przedstawiamy tylko próbkę możliwości artystycznych naszych najmłodszych uczniów, ale już widać, że było kreatywnie i serdecznie. Samorząd Uczniowski dołącza się do życzeń. Dla wszystkich Mam: dużo radości, wielu powodów do uśmiechu (nie tylko 26 maja), mało trosk i chwili wytchnienia w codziennym życiu. Wszystkiego dobrego!Samorząd promuje postawy proekologiczne.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku święto zorganizowane było po raz 51, a wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W tym dniu przeprowadzane są różne akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Ale pamiętajmy, że o Nasz Dom (a takim niewątpliwie jest dla ludzi Ziemia) trzeba dbać codziennie, nie tylko od święta. Nawet podczas prozaicznych, rutynowych czynności wszyscy jesteśmy w stanie przyczynić się do poprawienia kondycji naszej Planety. Przyjrzyjcie się załączonym grafikom i weźcie sobie do serca te podstawowe zasady: nie śmiecimy, segregujemy odpady, oszczędzamy wodę, światło, prąd, eliminujemy wykorzystywanie plastiku, dbamy o nasze rzeczy (zabawki, ubrania, sprzęt elektroniczny), nie kupujemy zbędnych produktów, wykorzystujemy surowce wtórne. Mamy tylko jedną Ziemię. Dbajmy o nią wspólnie.

Grafiki pochodzą ze strony www.ekoeksperymentarium.pl.  


Rozstrzygnięcie konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną w klasach 1-3.

Przed świętami Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną. Miło jest nam ogłosić zwycięzców i zaprezentować wyróżnione prace.

1 miejsce - Alicja Bareła z klasy 1a.

2 miejsce - Julia Dzikowska również z klasy 1 a.

3 miejsce -Karol Kądziela z klasy 2 b.

Wyróżnienie otrzymała Kornelia Kędzierska z klasy 2 a.

Serdecznie gratulujemy:)


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim sympatykom naszej szkoły. Do życzeń dołączyliśmy prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów. Kreatywność i różnorodne techniki wykonania prac spotkały się z uznaniem i zostały ciepło przyjęte.A na koniec karnawału ...

Tradycją naszej szkoły są bale karnawałowe. Podczas tych corocznych zabaw uczniowie mogą zaprezentować pomysłowe przebrania i kostiumy. W tym roku niestety nie udało się zorganizować balu, ale uczniowie klasy drugiej nie zapomnieli o tradycji i stworzyli oryginalne maski karnawałowe.


Elektroniczna Poczta Walentynkowa

14 lutego, jak co roku, Samorząd zorganizował Pocztę Walentynkową. Tym razem w nieco innej formule, bo z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Serdeczne życzenia i urocze kartki przyszły do nas online i trafiły do adresatów. Kilka z nadesłanych prac prezentujemy tutaj.