A Belfra 2019 otrzymuje…

14 października to Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich związanych z edukacją. Z tej okazji w poniedziałek odbyła się uroczysta akademia. Ze sceny popłynęło wiele życzeń i podziękowań, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalno- aktorskie w krótkich skeczach i utworach muzycznych. Pięknie zaprezentował się chórek szkolny i poczet sztandarowy. Jak co roku, 14 X, nauczycielom, a także pracownikom obsługi i administracji wręczono Nagrody Dyrektora. Miło jest nam poinformować, że troje z naszych nauczycieli otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta.
Uczniowie również przyznali swoje wyróżnienia. To już u nas kilkunastoletnia tradycja, że społeczność uczniowska SP 29 przeprowadza plebiscyt zwany Belframi. Z biegiem lat zmieniała się nazwa i struktura szkoły, zmieniały się kategorie nagród, ale sam plebiscyt cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i wzbudza niemałe emocje o czym świadczą żywiołowe reakcje podczas wręczania statuetek (trzeba dodać, że od początku istnienia nagrody statuetki niezłomnie wykonuje pani Joanna Szmigiel- Wolska). W tym roku Belfry wręczono w następujących kategoriach: Bratnia Dusza, Oaza Spokoju, Kuźnia Pomysłów, Strażnik Dyscypliny, Diamentowa Piła, Chodząca Encyklopedia, a także Przyjaciel Młodzieży (dla pracownika szkoły, który nie jest nauczycielem).
Gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym, a wszystkim, raz jeszcze, życzymy duużooo zdrowia, energii do działania i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym!

Rogi obfitości na dobry początek

W piątek 4 października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie wstąpili w szeregi społeczności uczniowskiej SP 29. Były odświętne stroje, pasowanie na ucznia, pamiątkowe zdjęcia i oczywiście rogi obfitości, które osłodziły ten początek edukacyjnej ścieżki. Uroczystość odbyła się w świetlicy szkolnej w obecności licznie zgromadzonej i wzruszonej publiczności złożonej z rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa. Drodzy uczniowie- z okazji tak ważnego wydarzenia przyjmijcie życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów!