Święto Niepodległości

                   W środę 13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i klas 4-6 wspólnie przygotowali wzruszającą uroczystość. Pod merytoryczną opieką nauczycieli i wychowawców powstał montaż słowno- muzyczny, który w piękny sposób przypomniał historię naszego kraju i w artystyczny lecz przystępny sposób pokazał nam polską drogę do niepodległości.

„Marsz, marsz, Dąbrowski”  

                                                                    

W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 społeczność SP 29 licznie zgromadziła się na holu szkoły, aby wspólnie rozpocząć obchody świętowania 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie włączyli się w akcję „Szkoła do hymnu” i głośno odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Było u nas dzisiaj odświętnie i uroczyście, a biało- czerwone kotyliony, które zdobiły galowe stroje, wyglądały naprawdę pięknie.
#SzkołaDoHymnu to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.   Tegoroczne przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą (nasza również).

A Belfra 2019 otrzymuje…

14 października to Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich związanych z edukacją. Z tej okazji w poniedziałek odbyła się uroczysta akademia. Ze sceny popłynęło wiele życzeń i podziękowań, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalno- aktorskie w krótkich skeczach i utworach muzycznych. Pięknie zaprezentował się chórek szkolny i poczet sztandarowy. Jak co roku, 14 X, nauczycielom, a także pracownikom obsługi i administracji wręczono Nagrody Dyrektora. Miło jest nam poinformować, że troje z naszych nauczycieli otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta.
Uczniowie również przyznali swoje wyróżnienia. To już u nas kilkunastoletnia tradycja, że społeczność uczniowska SP 29 przeprowadza plebiscyt zwany Belframi. Z biegiem lat zmieniała się nazwa i struktura szkoły, zmieniały się kategorie nagród, ale sam plebiscyt cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i wzbudza niemałe emocje o czym świadczą żywiołowe reakcje podczas wręczania statuetek (trzeba dodać, że od początku istnienia nagrody statuetki niezłomnie wykonuje pani Joanna Szmigiel- Wolska). W tym roku Belfry wręczono w następujących kategoriach: Bratnia Dusza, Oaza Spokoju, Kuźnia Pomysłów, Strażnik Dyscypliny, Diamentowa Piła, Chodząca Encyklopedia, a także Przyjaciel Młodzieży (dla pracownika szkoły, który nie jest nauczycielem).
Gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym, a wszystkim, raz jeszcze, życzymy duużooo zdrowia, energii do działania i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym!      

Rogi obfitości na dobry początek


          W piątek 4 października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie wstąpili w szeregi społeczności uczniowskiej SP 29. Były odświętne stroje, pasowanie na ucznia, pamiątkowe zdjęcia i oczywiście rogi obfitości, które osłodziły ten początek edukacyjnej ścieżki. Uroczystość odbyła się w świetlicy szkolnej w obecności licznie zgromadzonej i wzruszonej publiczności złożonej z rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa. Drodzy uczniowie- z okazji tak ważnego wydarzenia przyjmijcie życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów!