Office 365 – MS Teams

Czym jest Microsoft Office 365?

Każdy uczeń naszej szkoły otrzymuje możliwość bezpłatnego korzystania z usługi Office 365. Jest to narzędzie, które wykorzystujemy przede wszystkim podczas nauki zdalnej, ale sprawdza się ono równie doskonale, gdy uczymy się stacjonarnie.

Office 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego odróżnia się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole. Office 365 to Twoje biuro w chmurze, dzięki któremu masz dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca — komputera Windows, Linux i Mac, telefonu iPhone czy Android oraz innych urządzeń mobilnych. Dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i elastyczność pracy oferowane przez Microsoft Office poprawiają wydajność oraz wygodę pracy firm i szkół na całym świecie!

Co znajduje się w pakiecie Office 365? W pakiecie aplikacji otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Office 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty. Jedną z najważniejszych cech Office 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

MS TEAMS

Jednym z narzędzi pakietu Office 365 jest aplikacja Microsoft Teams. To centrum pracy zespołowej, które łączy wszystko, czego potrzebuje zespół: czaty i konwersacje z podziałem na wątki, spotkania i wideolekcje, nawiązywanie połączeń, współpraca nad zawartością z użyciem możliwości aplikacji platformy Office 365. Za pomocą aplikacji Microsoft Teams można zarządzać wieloma aspektami — czatować, sporządzać plany, udostępniać pliki, zadania, a nawet swoją lokalizację, koordynować zdarzenia z innymi członkami klasy oraz szybko podejmować decyzje. Aplikacja Teams udostępnia jedno centrum, które pomoże Ci pozostawać w kontakcie, zorganizować się i wprowadzić równowagę do całego życia.

Instalacja i logowanie do MS Teams

Instrukcja instalacji i logowania się do Ms Team

W tym celu należy:

  1. Pobrać i zainstalować wersję klasyczną lub mobilną Microsoft Teams. https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app#desktopAppDownloadregion
  2. Jako login podać swój adres mailowy przekazany przez wychowawcę ( np.anowak@sp29.dg.pl)
  3. Wpisać hasło przekazane przez wychowawcę (np. CzeNow22)
  4. Zalogować się do aplikacji.

Powodzenia!

Pierwsze kroki z aplikacją MS Teams

Obsługa aplikacji MS Teams jest prosta i intuicyjna. Poniżej udostępniamy instrukcję, która pokazuje w jaki sposób należy wykonać pierwsze kroki w pracy z aplikacją.

Microsoft_Teams_-_instrukcja_dla_ucznia_i_rodzicow

Microsoft Teams. Instrukacja dla uczniów

Zasady zachowania na Platformie Teams

Drogi Uczniu!

Aby lekcje zdalne przebiegały w sposób niezakłócony, z największą korzyścią dla Ciebie, musisz przestrzegać podstawowych zasad dobrego zachowania.

Przed spotkaniem z nauczycielem przygotuj miejsce pracy oraz potrzebne materiały (książki, zeszyty, ćwiczenia, przybory szkolne).

Zadbaj o swoje pozytywne nastawienie do pracy.

Załatw także wszystkie swoje potrzeby – skorzystaj z toalety, zjedz coś, napij się.

Ogranicz wszystko, co może Ci przeszkadzać (wyłącz radio, telewizor, muzykę, wycisz telefon itp.).

Bądź punktualny – doskonale bowiem wiesz, że lekcje rozpoczynają się zgodnie z Twoim planem lekcyjnym. Szanuj swój czas, czas nauczyciela i Twoich kolegów

Pamiętaj – nauczyciel rozpoczyna, prowadzi i kończy zajęcia. On zarządza przebiegiem spotkania. Stosuj się do wszystkich zaleceń i próśb. Wejdź na lekcję dopiero wówczas, gdy nauczyciel rozpocznie ją zgodnie z ustalonym czasem. Wyjdź z lekcji, gdy nauczyciel o to poprosi.

Bądź aktywny i uważny.

Zachowaj kulturę osobistą w mowie i piśmie, pamiętaj o przywitaniu się z nauczycielem i kolegami tak, jak to robisz w szkole. Pamiętaj o używaniu zwrotów grzecznościowych.

Na czatach przedmiotowych odpowiadaj na pytania lub polecenia nauczyciela prowadzącego lekcję, gdy zostaniesz o to poproszony. Nie wstawiaj GIF- ów, nie komentuj przebiegu lekcji do kolegów.

Podczas zajęć Twój mikrofon powinien być wyciszony z uwagi na zbyt dużą ilość dźwięków, a włączany wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, np. prośba nauczyciela.

Pamiętaj, że obrażanie, poniżanie, dokuczanie innym uczniom lub nauczycielowi to hejt, który jest karany.

Miej świadomość, że nagrywanie i upublicznianie wizerunku bez zgody właściciela jest łamaniem prawa, a wszystko, co zamieszczasz w sieci zostaje tam na zawsze.

SAMOUCZKI DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Czym jest Office 365 dla Edukacji?

Lekcje online – gdzie i jak korzystać z MS TEAMS?

Jak zalogować się na szkolne konto w MS TEAMS i OFFICE 365?

MS TEAMS – instrukcja obsługi

ONE NOTE – wirtualny notes

Jak wykonywać zadania domowe w MS TEAMS i OFFICE 365?

Jak robić zrzuty ekranu?